Зошто таа мора да одбира? Мајка прави фотографии од „женствени“ девојчиња со атлетски елементи

Зошто таа мора да одбира? Мајка прави фотографии од „женствени“ девојчиња со атлетски елементи

„Дали си спортско девојче или класично девојче?“, „Теа постојано игра фудбал, таа е вистинска машкуданка…“, „Ивона не сака спорт, таа е преголема принцеза за тоа!“ Сите сме чуле разговори како овие, кои ги ставаат малите девојчиња во затворени кутии уште пред да имаат шанса да откријат какви личности всушност се. Кој вели дека девојчињата мора да бидат што било помалку или повеќе од тоа што тие сакаат да бидат? Погледнете ги овие моќни фотографии од мајка која ни покажува дека девојчињата можат да бидат буквално сè што ќе посакаат!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар