23 знаци кои покажуваат дека премногу долго сте сингл

Сингл животот и животот со партнер се разликуваат многу, а без сомнение и двата имаат свои предности и недостатоци.

Лекции од искусните светски патници кои вреди да ги послушате

Повеќе пари никогаш нема да ги решат вашите проблеми...

Поучна приказна: Несебично дадената помош секогаш се враќа назад

Ако им помагате на другите, кога-тогаш и тие ќе ви помогнат вам.

Помалку познати, но прекрасни љубовни цитати од литературата што сигурно досега не сте ги прочитале

Прочитајте за што станува збор и можеби и самите ќе се инспирирате да напишете нешто романтично и да му го разубавите денот на партнерот...

Најмоќните 4 хороскопски знаци: Дали и вие сте дел од оваа листа?

Некои хороскопски знаци се родени лидери, имаат енергија и способност за извршување многу работи.

Тест: Дали премногу се грижите за мислењето на мажите?

Доколку сакате да проверите дали и вие спаѓате во оние жени кои премногу се грижат, тогаш обидете се да го решите овој тест.

Неколку причини зошто не треба да ги позајмувате вашите книги

Разменувањето книги е убаво, но само доколку имате ветување дека вашите книги ќе се вратат дома во иста состојба.

Девојчињата уште од рана возраст мислат дека момчињата се попаметни од нив

На прашањето „Дали жените можат да бидат генијални?“, малите девојчиња не дале потврден одговор.

Смешни изјави за работата за одличен почеток на оваа недела

„Животот е страшен, но барем платата е смешна.“

Како се менуваат љубовните врски со текот на времето?

Можеби ќе се чувствувате несреќни кога ќе заврши заљубената фаза од врската, но тоа не значи дека треба да се разделите.

Дали можете да се разболите ако постојано се чувствувате уморни?

Според неодамнешното истражување спроведено на Универзитетот во Вашингтон, постојат докази дека хроничната исцрпеност влијае на работата на имуниот систем.
12