Девојка се фотографира без облека со цел да докаже дека голотијата не е сексуална

Една жена од Холандија решила преку Инстаграм да ја нагласи стигмата која ја опкружува голотијата...

Дали е во ред да бидете голи пред вашите деца?

Има многу придобивки од оваа навика, бидејќи ја промовира идејата дека луѓето треба да се чувствуваат пријатно во своја кожа.

Обични луѓе прават секојдневни работи без облека

Кога Софија Вогел го посетува домот на нејзините модели, таа ги прашува кои се нивните хобија.

6 реченици кои никако не смеете да ги изговорите додека сте голи

Жените никогаш не смеат да се извинуваат поради нивниот изглед, ниту пак за нивните телесни недостатоци.

Водич за праќање „голи“ фотографии: Еве што треба да знаете пред да кликнете „Испрати“

Овие нешта мора да ги знаете пред да му испратите „гола“ фотографија од вас.

Шакира и Ријана во провокативно секси издание во спотот за „Can’t Remember to Forget You“

Откако неодамна се појави песната, набрзо дојде и видеоспотот во кој двете пејачки моќно нè заведуваат преку екранот.
Датум: 31 јан 2014
, Автор:

Оптичка илузија со голи тела

Употребувајќи го човечкото тело како материјал, фотографот Оливие Валсеки им нуди на гледачите фотографии од органски скулптури, поигрувајќи си со симетријата...

Што продава? Сексот!

Сексот продава, и тоа е така од памтивека. Од автомобили, облека, шминка па дури и храна, разголените атрибути, најчесто на женското тело, се оние кои ја вршат продажбата.
Датум: 06 окт 2013
, Автор:

Голотија на кило

Позирањето во долна облека или во провокативни тесни здолништа не прави да изгледате јако, туку евтино...
Датум: 24 мар 2013
, Автор:

Облечени само во светлина

Daniel Bracci умешно ги комбинира напукнатите површини, нежните женски тела и играта со боите и светлината, така што креира фотографии на кои моделите буквално изгледаат како да се облечени во тенка светлосна ткаенина.
Датум: 26 ное 2012
, Автор:

11 чудни фобии поврзани со сексот

За некои луѓе сексот не претставува обострано уживање и задоволство, туку вистинско психичко измачување. Прочитајте некои од чудните сексуални фобии кои ги имаат некои луѓе.

Прекрасни хиперреалистични цртежи со голи девојки

Мексиканскиот артист Омар Ортиз е познат по своите неверојатно реалистични цртежи кои ја истакнуваат почитта кон убавината на голото женско тело.
12