Облечени само во светлина

Фотографиите со голотија за Daniel Bracci значат нешто повеќе од поставување голи девојки пред објективот. Тој умешно ги комбинира напукнатите површини, нежните женски тела и играта со боите и светлината, така што креира фотографии на кои моделите буквално изгледаат како да се облечени во тенка светлосна ткаенина.

Тој самиот е автор на шминката, стајлингот и продукцијата, како и на самите фотографии. Моделите кои се појавуваат на нив се Engberts Nicol & Oriana Camposano, а се направени за списанието Etiqueta Magazine.Облечени само во светлинаОблечени само во светлинаОблечени само во светлинаОблечени само во светлинаОблечени само во светлинаОблечени само во светлинаОблечени само во светлинаОблечени само во светлина


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар