01 ноември 2017 | Кафе пауза

Начинот на кој со годините драстично се менува тоа што мажите го бараат во жените

Еве како мажите со тек на годините ги менуваа своите идеали за најдоброто.

Како да го воспитате вашето девојче во добата на Кардашијан?

Наметнатиот идеал за убавина и совршен изглед понекогаш може да ја искриват сликата кои девојчињата ја имаат за својот физички изглед.

Некои од нив ќе ве изненадат: 5 занемарени вежби кои вашето тело ги обожава

Доколку не сте од оние луѓе кои уживаат во теретана, тогаш овие вежби се идеални за вас!

Неверојатни вистински приказни за преживување на Арктикот

Малкумина одбираат да живеат на Арктикот, но оние кои го прават тоа обично се во близина на некоја заедница или засолниште кое им нуди топлина и безбедност.

Поучна приказна со длабоко филозофско значење: Дамокловиот меч

Приказната за Дамокловиот меч е многу кратка, но интересна и поучна.

Доколку мислите дека лилјаците се страшни, следниве фотографии и гифови ќе ви го сменат мислењето

За да ги срушиме предрасудите што владеат за кутрите крилести животинчиња, ние решивме да ви ги претставиме во сосема ново светло.

Корејска уметница го овековечува растењето со сестра на прекрасни цртежи

Врската помеѓу сестрите е навистина нешто посебно, односно тоа е чиста љубов проследена со смеа и пријателство.

Дали нелегалните дроги можат да спасуваат животи?

Многу видови дрога се покажале како добри лекови за разни нарушувања и имаат неверојатна примена во полето на медицината.

11 работи што треба да ги знаете пред да се вљубите во девојка која обожува мачки

Можеби не ја разбирате нивната опсесија со мачките, но овие девојки ќе ви докажат дека тие се неверојатно слатки, независни, искрени и одлична замена за човечки најдобар пријател.

Девојка се фотографира без облека со цел да докаже дека голотијата не е сексуална

Една жена од Холандија решила преку Инстаграм да ја нагласи стигмата која ја опкружува голотијата...

16 чудни факти кои се покажале како вистинити

Многу од фактите кои ги читаме на Интернет се грешни, но на оваа листа ќе најдете некои од најчудните факти кои сепак се покажале како вистинити.

3 хороскопски знаци кои ќе доживеат голема среќа на љубовно поле во текот на ноември

Месецот ноември може да им донесе пријатни љубовни изненадувања на некои хороскопски знаци.
12