Корејска уметница го овековечува растењето со сестра на прекрасни цртежи

Врската помеѓу сестрите е нешто навистина посебно, односно тоа е чиста љубов проследена со смеа и пријателство.

1-prichini-zoshto-tokmu-taa-e-vasheto-najgolemo-bogatstvo-korejska-umetnichka-gi-ilustrira-spomenite-od-izrasnuvanjeto-zaedno-so-sestra-www.kafepauza.mk_

Таа е личност за која најмногу се грижите и која понекогаш најмногу ја мразите. Таа е онаа која лошо се однесува, но и која ве држи под контрола. Вие сте тука од нејзиниот прв ден и таа засекогаш ви го променила животот. Таа е вашиот искрен партнер во секој предизвик, рамо за плачење кога не можете сами, и најдобар пријател од кој не сте очекувале да ве сака толку многу.

7-prichini-zoshto-tokmu-taa-e-vasheto-najgolemo-bogatstvo-korejska-umetnichka-gi-ilustrira-spomenite-od-izrasnuvanjeto-zaedno-so-sestra-www.kafepauza.mk_

Да, таа е вашата сестра и постојат многу причини зошто таа е најдобрата работа која ви се случила некогаш. Погледнете ги овие прекрасни цртежи од корејска уметница, што ги илустрира своите спомени од детството. Таа ги овековечува моментите на растење кои ги делела со својата сестра и во кои сигурно сите вие ќе се пронајдете.

3-prichini-zoshto-tokmu-taa-e-vasheto-najgolemo-bogatstvo-korejska-umetnichka-gi-ilustrira-spomenite-od-izrasnuvanjeto-zaedno-so-sestra-www.kafepauza.mk_

5-prichini-zoshto-tokmu-taa-e-vasheto-najgolemo-bogatstvo-korejska-umetnichka-gi-ilustrira-spomenite-od-izrasnuvanjeto-zaedno-so-sestra-www.kafepauza.mk_

6-prichini-zoshto-tokmu-taa-e-vasheto-najgolemo-bogatstvo-korejska-umetnichka-gi-ilustrira-spomenite-od-izrasnuvanjeto-zaedno-so-sestra-www.kafepauza.mk_

Продолжете на следната страница за повеќе цртежи…

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар