Обични луѓе прават секојдневни работи без облека

Кога Софија Вогел го посетува домот на нејзините модели, таа ги прашува кои се нивните хобија. Откако ќе ѝ кажат, ги замолува да ја изведат работата што ѝ ја кажале нормално, а потоа без облека. Таа ги фотографира и двата случаи и ги презентира еден до друг. Софија сака да истакне дека голотијата е исто толку природна колку и носењето облека. Ако подобро размислиме, па сите ние сме голи под целиот куп облека. Уживајте во прекрасните фотографии.

(1)obichni-lugje-pravat-sekojdnevni-raboti-bez-obleka-kafepauza.mk

(2)obichni-lugje-pravat-sekojdnevni-raboti-bez-obleka-kafepauza.mk

(3)obichni-lugje-pravat-sekojdnevni-raboti-bez-obleka-kafepauza.mk

(4)obichni-lugje-pravat-sekojdnevni-raboti-bez-obleka-kafepauza.mk

(5)obichni-lugje-pravat-sekojdnevni-raboti-bez-obleka-kafepauza.mk

(6)obichni-lugje-pravat-sekojdnevni-raboti-bez-obleka-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница…

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар