воспаление | Кафе пауза

Дали млечните производи можат да го зголемат ризикот од воспаление?

Дали млечните производи се „непожелни“ кога станува збор за хроничното воспаление?

Дали сокот од алое вера навистина прави чуда за вашиот организам?

Ќе се согласите дека алое вера е чудесна билка кога станува збор за нашето здравје.

Ова се најдобрите чаеви за лекување воспалено грло

Полесните болки во грлото се лекуваат полесно отколку што мислите и не мора да вклучуваат лекови. Чајот има многубројни придобивки во лекувањето воспалено грло.

6 вида акни и што може да ја предизвика нивната појава

Воспалителните акни се полоши во споредба со тие што не предизвикуваат воспаление, но во секој случај, треба да се консултирате со вашиот лекар за нивниот третман.

Се чувствувате немотивирано? Научниците велат дека проблемот можеби е слаба инфекција

Нашите расположенија и мотивации се одредени од голем број фактори и според една нова студија, воспалението е едно од нив.

Зошто не смеете да го игнорирате воспалението на синусите?

Дали постојано имате главоболки, не можете да дишете низ носот, а немате никакви симптоми на грип или настинка?

Воспаление на грло: Кога можеме да го излекуваме сами, а кога помошта од доктор е задолжителна?

Во зависност од тоа дали воспалението го предизвикува вирусна или бактериска инфекција, можно е да ја санирате самостојно или со помош на доктор и употреба на антибиотици.

Како да излечите враснат нокт на ножниот прст?

Враснатиот нокт на ножните прсти може да биде многу болен и непријатен проблем, а во просек со него се соочува секоја петта личност.
Датум: 20 окт 2014
, Автор:

Имате проблем со бешиката? Елиминирајте го воспалението на природен начин

Освен што е важно да конзумирате голема количина течности (најмалку три литри на ден), постојат и препарати кои можете да ги направите во вашата домашна работилница кои поволно делуваат за елиминирање на воспалението.
Датум: 12 сеп 2014
, Автор:

Излечете го воспаленото грло за само 4 часа

Мислевте дека ги пробавте сите лекови и ништо не помогна? Постои еден народен лек кој ќе ве излечи за само 4 часа.
Датум: 25 мар 2014
, Автор:

Лековитите својства на сокот од компир

Дали сте запознаени дека може да се конзумира свежиот сок од ова растение? Ако ве изненадува ова сознание, подгответе се да бидете запрепастени од сите негови здравствени придобивки.
Датум: 10 јан 2014
, Автор:

Природни препарати за лечење на синусите

Постојат многу билки и плодови кои можат да ви помогнат да го намалите воспалението и кои истовремено го намалуваат ризикот од повторно појавување на овие состојби.