Дознајте која е единствената „вештина“ што гарантира незаборавен секс

Неодамнешните истражувања откриле дека многу луѓе не обрнуваат големо внимание на самиот оргазам, бидејќи сексот може да е лош без разлика дали сте го достигнале врвот или не.

Совладајте го утринскиот умор со помош на овој совет

Многумина имаат работа која бара станување во раните утрински часови.

Како да си го смените животот за време на паузата за ручек?

Голем дел од луѓето ги поминуваат работните денови во седмицата на еден рутински начин и ретко кога излегуваат од таа шема.

Која вештина сакаат да ја видат сите работодавачи на вашето CV?

Откријте која е клучната способност која ќе ви ги зголеми шансите да ја добиете посакуваната работа.

Оваа пекарка ги трансформира обичните колачиња во уметнички дела инспирирани од везови

Унгарската пекарка и артистка Џудит Пор е современиот Леонардо да Винчи на колачињата.

10 начини да бидете попродуктивни ова лето

Иако е многу важно да се одвои време за релаксација, да не забораваме дека летото исто така е одличен период за испробување и учење нови работи.
Датум: 24 јун 2014
, Автор:

Што е мудроста и како да ја развиеме во себе?

Сите истражувања и вистини водат кон тоа дека мудроста е таа што ги донесува правилните одлуки. Колку сме помудри, толку поубави одлуки ќе донесуваме.
Датум: 03 јун 2014
, Автор:

Вистината за мултитаскингот

Дали ви се случило да пишувате е-пошта и во исто време да зборувате на телефон/со колега, или да отворите 3 различни е-пораки и да започнете да одговарате на сите паралелно?
Датум: 01 апр 2014
, Автор:

Контакт со очи: Совладување на вештината за гледање на луѓето во очи

Доколку, поради лични или професионални потреби сте имале можност да го изучувате говорот на телото, сигурно ви е позната важноста и значењето на контактот со очи.
Датум: 19 мар 2014
, Автор:

Совршени боди арт илузии

Кога телото е платно, уметноста добива друга димензија.

Сè што не научивме досега…

Некои работи и понатаму забораваме да ги правиме иако знаеме дека ќе направат да се чувствуваме подобро. Овој пат, да не дозволиме да ни се лизнат низ прсти...
Датум: 31 дек 2012
, Автор:

30 предизвици за 30 дена!

Размислете добро каква личност сакате да бидете 5 години од сега, изберете го вашиот предизвик и придржувајте се до него во наредните 30 дена!
12