29 октомври 2016 | Кафе пауза

7 знаци кои покажуваат дека е време да ја прекинете врската со вашиот пријател со бенефиции

За некои личности попривлечна е идејата да имаат пријатели со бенефиции...

Одлична комбинација која ќе ги изненади вашите најмили: Солена баница со тиква

После оваа комбинација на сирење и тиква, нема да останете рамнодушни, а ниту пак гладни!

Направете сами: Кармин од лижавчиња

Сте се соочиле ли со ситуација кога ќе земете некои лижавчиња и истите ќе остават боја на вашите заби и усни?

Забавен тест: Дали сте пијани?

Зошто гледањето во оваа слика е толку тешко?

Совладајте го утринскиот умор со помош на овој совет

Многумина имаат работа која бара станување во раните утрински часови.

Ако нешто морате да платите со својот мир, тогаш тоа е премногу скапо!

Понекогаш, најтешките рани не се оние кои ги добивате од другите, туку оние со кои вие самите си наштетувате.

Возбудлив предизвик за сите модни гурмани

За сите со изострено чувство за мода и за оние што допрва сакаат да се изразат и да инспирираат други креирајќи свои модни визии, Скопје сити мол овозможува уникатен предизвик за сите вљубеници во модата.
Датум: 29 окт 2016
, Автор: