Заборавете на пластичната хирургија! Овие билки ќе ги зголемат вашите гради по природен пат

Следниве 3 билки можат да ги зголемите градите на природен начин.

10 билки кои Индијнците ги користеле за лекување

Чироки Индијанците верувале дека нашиот креатор ни дал сè што ни е потребно.

Лековити билки: 7 чудотворци кои можете да ги консумирате секојдневно

Зачините не се само додаток во јадењето, тие се исто така непроценлив лек за нашиот организам.

7 генијални начини на кои можете да ги искористите шолјите за кафе како декорација во домот

Не фрлајте ги старите шолји за кафе, бидејќи можете да ги искористите како сјајна декорација за вашиот дом.

Како да направите вашиот дом да мириса на лето?

Постојат денови кога едноставно не можете да најдете доволно време за да излезете надвор, под топлите сончеви зраци и на чист воздух.

5 домашни растенија за спалната соба кои ја лечат несоницата

Освен што можат да послужат како одлична декорација за домот, домашните растенија можат да го подобрат и вашето здравје.

Маска од аспирин: Решение за проблемите на лицето

Прочитајте за што сѐ можете да го користите аспиринот кога се соочувате со секојдневните проблеми.

Најдобрите 5 трендови на здрава исхрана за 2016

Во продолжение погледнете ги најдобрите предвидувања во областа на исхраната за годинава.

Домашен шампон против опаѓање на косата

Добра вест е што против прекумерното опаѓање на косата можете да се изборите сами и тоа по природен пат. Направете домашен шампон базиран на еден куп лековити билки, кој лесно можете да го подготвите дома.
Датум: 23 сеп 2014
, Автор:

Коцка мраз за убаво лице по рецепт на Мерлин Монро

Најсексапилната дива на сите времиња, Мерлин Монро, секое утро го поминувала лицето со коцка мраз. Ако таа го правела ова, зошто да ги занемариме нејзините совети и не би го пробале овој третман и самите?
Датум: 06 јул 2014
, Автор:
12