12 јули 2017 | Кафе пауза

Од шега на Тиндер до прв љубовен состанок на Хаваи: Дознајте зошто цел свет навива за Џош и Мишел!

21-годишната Мишел Арендас и 22-годишниот Џош Авсек никогаш се немаат запознаено во живо, но тие комуницираат на Тиндер од 2014 година, откако апликацијата ги споила како потенцијален пар.

Најморничавиот тест на личноста: 5 прашања што ја откриваат вашата срж

По секое прашање следува кратко објаснување. Подготвени сте? Можете да почнете!

4 чекори до трајно темна кожа: Како да го задржите исончаниот тен и по завршувањето на летната сезона?

За некои жени бронзениот тен претставува поголема самодоверба. Еве како да го задржите!

Даската за сечење никогаш, ама баш никогаш, не треба да ја миете само со вода!

Секојдневно ја користите, но знаете ли како правилно треба да се чисти?

10 билки кои Индијнците ги користеле за лекување

Чироки Индијанците верувале дека нашиот креатор ни дал сè што ни е потребно.

10-те најстари литературни дела во светот

Уште од почетокот на развивањето на писменоста, луѓето ги запишувале нивните мисли и идеи на овој начин правејќи ги бесмртни.

14 урнебесни фотографии од животни фатени во вистинскиот момент

Следниве урнебесни фотографии ќе ви ги претстават животните во сосема поинакво светло.

7 знаци дека сте во духовна љубовна врска

Кога двајца се заедно, тие се обидуваат да пронајдат рамнотежа и стабилност и покрај нивните разлики.

3 работи кои никако не смеете да ги правите пред вашето момче

Вашите зборови имаат голема моќ, а овие реченици се строго забранети.

8 знаци дека станува збор за вистинска љубов на прв поглед

Мали, романтични моменти кои накратко ќе ве претворат во безнадежни романтичари.

6 разлики помеѓу академската интелигенција и вистинската интелигенција

Сте имале најдобри оценки во основно и во средно училиште, сте го завршиле факултетот многу лесно и сте дипломирале помеѓу првите. Тоа значи дека мора да сте многу интелигентни, се согласувате?

Љубов што трае 70 години: Прочитајте ја приказната за жртва на холокаустот и војникот што ја спасил

Кога 23-годишниот Џон Мекеј ја спасил 20-годишната Едит Стејнер од Аушвиц, во 1944 година, ниту еден од нив не знаел дека целиот живот ќе го поминат заедно.
12