Минди Калинг со моќна порака до жените: Не мора да бидете слаби за да облечете бикини!

Актерката Минди Калинг им испрати силна порака на жените ширум светот.

Претворете го стариот, бел костим за капење во парче кое ќе го привлече целото внимание

Доколку вашиот стар, бел костим повеќе го нема стариот, бел сјај, тогаш ви предлагаме да направите едно одлично освежување.

Едноделни костими за капење: Безвременски модели во коишто вреди да инвестирате

Ако оваа сезона конечно одлучивте да го испратите светскиот тренд и да се откажете од бикините, имајте на ум дека класичните едноделни костими за капење се одличен избор за вас.

17 девојки ни покажуваат дека секое женско тело е совршено обликувано за носење бикини

Кој вели дека треба да бидете „коски и кожа“ за да изгледате добро во бикини на плажа?

8 стилски начини да носите бикини и кога не сте на плажа

Токму така, бикинито не мора да се носи само за на плажа. Еве неколку комбинации кои ќе ви покажат како да го вклопите во вашиот дневен или вечерен изглед.

7 правила за совршени фотографии во бикини

Доколку сакате и вие да направите одлична летна фотографија од себе во бикини, тогаш погледнете ги следниве неколку совети...

Нештата за кои внимателно се грижиме траат подолго. Еве како да го сочувате вашиот омилен костим за капење

Конечно го пронајдовте вашиот идеален костим за капење и сакате тој да ви трае што подолго?

4 летни закони за одржување хигиена на вашите интимни делови

Поради зголеменото потење и топлината, вашите интимни делови во текот на летото бараат подобро и повнимателно одржување на хигиената.

10 мисли со кои се соочува секоја жена додека купува костим за капење

Погледнете ги најчестите 10 мисли со кои се сочуваат сите жени додека купуваат бикини...

Идеален костим за капење според хороскопскиот знак

И кога го избирате вашиот стајлинг за на плажа, односно моделот на костим за капење, можете да ги консултирате ѕвездите. Бикот обожава комфор, на Лавицата ѝ е важно да е во жолта боја, додека Рибите сакаат зелени модели во кои одлично изгледаат.
Датум: 13 јул 2014
, Автор:

5 правила за депилација кои гарантираат совршена бикини зона

Ако сте ја занемариле во текот на зимскиот период, особено е важно да обрнете повеќе внимание сега, и тоа не само на самата депилацијата, туку и на она што го правите или не го правите помеѓу два третмани.
Датум: 23 јун 2014
, Автор:

Со овие 5 видови храна до одлично тело за на плажа

Погрижете се вашиот стомак да биде совршено рамен, а вашата кожа исклучително сјајна така што ќе ги вметнете наредниве 5 видови во вашите секојдневни оброци...
12