Минди Калинг со моќна порака до жените: Не мора да бидете слаби за да облечете бикини!

Речиси и да не постои жена која е целосно задоволна од својот изглед. Некои жени имаат поголема самодоверба и без проблем облекуваат бикини меѓутоа некои имаат потешкотии со сликата за нивното тело и се срамат да облечат дури и кратки шорцеви. Токму затоа и актерката Минди Калинг им испрати силна порака на жените ширум светот.

Американската актерка која неодамна наполнила 40 години, преку социјалните мрежи им испрати силна порака на сите жени.

„Не знам дали некому му е потребно да го слушне ова, но, носете бикини доколку сакате, не морате да бидете слаби за тоа“, напишала актерката под двете фотографии на кои позира во бикини.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mindy Kaling (@mindykaling) on


Минди е извонредна актерка со помалку совршено тело доколку ги следиме моменталните трендови. Таа признала дека првпат се облекла во бикини кога била студентка.

„Бев на Хаваи кај другарките и таму сите носеа бикини без оглед на тоа какво тело имаат. Таму сите се толку задоволни со својот изглед, па дури и јас што секогаш бев срамежлива бев многу слободна и облеков бикини“, признава Минди.

Послушајте ја, бидете среќни и задоволни со своето тело. Сакајте го такво какво што е, и однатре и однадвор. Живејте за моментот, не дозволувајте туѓото мислење да ви ги уништи среќните мигови.

Дознајте и кои се едноставните начини да го засакате своето тело и да ја зголемите самодовербата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар