Идеален костим за капење според хороскопскиот знак

И кога го избирате вашиот стајлинг за на плажа, односно моделот на костим за капење, можете да ги консултирате ѕвездите. Бикот обожава комфор, на Лавицата ѝ е важно да е во жолта боја, додека Рибите сакаат зелени модели во кои одлично изгледаат.

Овен

За овие жени идеален е едноделниот костим за капење, по можност во црвена боја.

1-idealen-kostim-za-kapenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

Бик

Жената Бик повеќе од сѐ ја цени удобноста. Одберете дизајнерски костим за капење кој добро ви стои, а ако сакате комплетен впечаток додадете цветна марама.

2-idealen-kostim-za-kapenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

Близнаци

Жешки пантолончиња и горен дел од бикини или необичен модел на костим за капење со геометриски принт е идеален за оваа жена.

3-idealen-kostim-za-kapenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

Рак

Носталгична и по малку старомодна, жената Рак е најсреќна во ретро модел.

4-idealen-kostim-za-kapenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

Лав

Со Сонцето како владејачка планета, на Лавицата ѝ одговара костим во која било нијанса на жолта, портокалова или златна, а заедно со тоа, во тон мора да биде и пешкирот за на плажа и шеширот со широк обод.

5-idealen-kostim-za-kapenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

Девица

Белиот костим или едноставниот црн е она што најдобро ѝ прилега на една Девица.

6-idealen-kostim-za-kapenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

Вага

Дводелен костим со цветен принт, парео марама – тоа е совршената комбинација за Вагата.

7-idealen-kostim-za-kapenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

Скорпија

Мистериозните и длабоки жени родени во знакот Скорпија треба да одберат костим за капење во темна боја, црна, темносина или виолетова. Очилата за неа се неизоставен детаљ.

8-idealen-kostim-za-kapenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

Стрелец

Оваа жена треба да има универзален модел на костим за капење во кој може ќе да оди од една авантура во друга.

9-idealen-kostim-za-kapenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

Јарец

Љубителките на класичното треба да купат црн едноделен костим за капење или евентуално бикини.

10-idealen-kostim-za-kapenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

Водолија

Ексцентричната и откачена Водолија мора да има нешто оригинално, па затоа е најдобро да носи различен горен и долен дел.

11-idealen-kostim-za-kapenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

Риби

Мечтателните Риби треба да одберат костим за капење инспириран од сирените, во морско сина или зелена боја.

12-idealen-kostim-za-kapenje-spored-horoskopskiot-znak-kafepauza.mk

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар