26 мај 2016 | Кафе пауза

8 знаци дека носите лажна маска на злобна и непријатна личност

Ваквиот изглед може да биде застрашувачки за одредени луѓе, иако добрината е онаа карактеристика која ја краси вашата личност.

5 корисни хобија кои ќе ви помогнат да ја разбиете монотонијата ова лето

Овие неколку хобија се идеални за летниот период бидејќи се интересни, забавни и истовремено многу корисни.

3 совети да бидете фантастичен шеф

Како најдобро се води еден бизнис?

Уникатни венчавки инспирирани од светот на стриповите, книгите и филмовите

Овие брачни двојки делат една многу важна работа: Имаат заеднички интереси и мислења за поп културата.

Што го наведува мажот да се заљуби во одредена жена?

Дали станува збор за вистински момент, за одредени квалитети кои ги бараат или само за хемија?

Неверојатно видео од мејкап артистка која нанесува металик шминка на усните

Таа ја нанесува шминката толку совршено, што ова видео ќе има смирувачко и релаксирачко дејство на вас.

Престанете да го чекате: Неговата неодлучност е одлуката која треба да ја чуете

Не паѓајте на клише муабетите дека само што излегол од врска и не е подготвен за нова.

Како да ги решите проблемите во својот живот според принципите на Ајнштајн?

Дали сте забележале дека полесно е да дадете совет на друг, отколку на самите себе?

Едноделни костими за капење: Безвременски модели во коишто вреди да инвестирате

Ако оваа сезона конечно одлучивте да го испратите светскиот тренд и да се откажете од бикините, имајте на ум дека класичните едноделни костими за капење се одличен избор за вас.

ТВ серија: Добар улов (The Catch)

ТВ серија за приватна детективка чија кариера е насочена кон разоткривање измами

Најжешките фризури за лето 2016

Па, која е вашата омилена фризура од овие?

Моќен психолошки метод за справување со негативните мисли

Станува збор за едноставна, но моќна вежба која ќе ви помогне да ги трансформирате вашите негативни мисли во позитивни.
12