Уникатни венчавки инспирирани од светот на стриповите, книгите и филмовите

Уникатни венчавки инспирирани од светот на стриповите, книгите и филмовите

Знаете дека сте го нашле совршениот партнер кога тој или таа ќе ве погледне во очи и ќе ви рече „Драги/а, мислам дека треба да имаме венчавка инспирирана од стриповите на Марвел“. Под услов да сте фан на Марвел, се разбира. Овие невести и младоженци се едни од најсреќните парови кои делат една многу важна работа: Имаат заеднички интереси и мислења за поп културата. Погледнете ја оваа листа која посебно ќе ве израдува доколку ги сакате „Хари Потер“, „Господар на прстените“, „Војна на ѕвездите“, различните видови суперхерои, „Игра на тронови“ и слично. Можеме само да претпоставиме дека нашата покана се изгубила во поштата.

1. Хари Потер

Уникатни венчавки инспирирани од светот на стриповите, книгите и филмовите

2. Малата сирена

Уникатни венчавки инспирирани од светот на стриповите, книгите и филмовите

3. Господар на прстените

Уникатни венчавки инспирирани од светот на стриповите, книгите и филмовите

4. Алиса во земјата на чудата

Уникатни венчавки инспирирани од светот на стриповите, книгите и филмовите

5. Доктор Ху

Уникатни венчавки инспирирани од светот на стриповите, книгите и филмовите

6. Војна на ѕвездите

Уникатни венчавки инспирирани од светот на стриповите, книгите и филмовите

7. Војна на ѕвездите

Уникатни венчавки инспирирани од светот на стриповите, книгите и филмовите

Погледнете го остатокот од фотографиите на следните 2 страни.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

  1. bojana Reply

    zoshto SE kopirate od crnobelo? 🙂

    • Кафе пауза Reply

      Бојана, нашата уредувачка политика не дозволува преземање содржини од други портали. Доколку одредени содржини се повторуваат на повеќе од еден сајт, не значи автоматски дека едниот презел од другиот. Публиката може да ги чита содржините каде сака, ние продолжуваме да работиме како од првиот ден – самостојно избирајќи теми за работа, напишани, преведени и адаптирани од тимот автори на нашиот сајт.

Остави коментар