Ексклузивно во „Еден на Еден“: Џес Бејли за чадорот, тунелот под амбасадата и Трамп

Недела, 18 и 50 часот на Канал 5. Во „Еден на Еден“ гостува една од најпопуларните и најозборувани личности во Македонија, американскиот амбасадор, Џес Бејли.

ekskluzivno-vo-eden-na-eden-dzhes-bejli-za-chadorot-tunelot-pod-ambasadata-i-tramp

Амбасадорот за првпат зборува за својот приватен живот, а открива и што мисли тој за разните гласини околу него. Што го натера Жаре да извади голем чадор од под неговото биро – гледате во недела на „Канал 5“ во 18 и 50 часот.

Позади камерите амбасадорот Бејли оствари и „дипломатска“ средба со министерот за Надворешни работи на Република Македонија, господинот Никола Димитров кого ќе го видите во следното издание на „Еден на Еден“ на 26-ти ноември.

ekskluzivno-vo-eden-na-eden-dzhes-bejli-za-chadorot-tunelot-pod-ambasadata-i-tramp1

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар