Дали знаете колку кафе се консумира секој ден во светот?

Дали знаете колку кафе се консумира секој ден во светот?

Во светот дневно се консумираат над 2,25 милијарди шолји кафе! Над 90% од вкупното производство се одвива во земјите во развој, главно Јужна Америка, додека потрошувачката на кафе е најзастапена во земјите со развиена економија.

Дали знаете колку кафе се консумира секој ден во светот?

Прочитајте и дали кафето може да ја подобри меморијата.

Извор: reviews.tn


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар