Дали знаевте дека во минатото жените се разведувале поради недостиг на кафе?

Дали знаевте дека во минатото жените се разведувале поради недостиг на кафе?

Дали сте зависни од кафето? Дали можете да го замислите вашиот живот без овој напиток? Доколку би биле лишени од вашиот омилен пијалак дали би побарале развод?

Дали знаевте дека во минатото жените се разведувале поради недостаток на кафе?

Во минатото во Турција доколку мажот не можел да ѝ обезбеди доволно кафе на својата сопруга, таа имала легална основа за да побара развод.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар