Неверојатни, но докажани здравствени трикови

Постојат некои неверојатни, но медицински докажани трикови со кои можете да го измамите мозокот и да се решите од секојдневните непријатности, кои ги чувствувате во телото.

Целосна програма за отстранување на целулитот

Иако експертите тврдат дека е невозможно целосно да се ослободите од целулитот, сепак се сложуваат дека со правилен микс од исхрана, вежбање, масажи и креми може да се сведе до минимум.

Како до совршено тело до почетокот на летото?

Тајната на згодното тело се крие во истрајноста и дисциплината, па за да го постигнете ова потребна ви е вистинска мотивација и искрена желба да ослабете.

Која е најлошата храна за консумирање пред спиење?

Некои продукти треба да избегнувате да ги консумирате во вечерните часови пред спиење, бидејќи тие можат да ви го нарушат сонот, но и да предизвикаат други здравствени проблеми, како зголемена телесна тежина и намален имунитет.
Датум: 08 мај 2013
, Автор:

Што да јадете пред и после вежбање?

Еве што треба да јадете пред и после вежбањето за ефектите од него да бидат максимални.
Датум: 07 мај 2013
, Автор:

Придобивките од зелениот чај за вашата убавина

Здравствените придобивки од зелениот чај на сите ни се добро познати. Но, дали знаете колку тој може да придонесе за вашата убавина?

Како да не се здебелите за велигденските празници?

Доколку се плашите дека ќе се здебелите од богатата велигденска трпеза, еве неколку совети кои ќе ви помогнат да не дојде до тоа.

Неколку совети за рамен стомак

Правилната исхрана и редовното вежбање се двата клучни фактори за рамен стомак. Ова се неколку интересни совети кои ќе ви помогнат побрзо да го постигнете тоа.

Кафето е добро за вас

Една причина поради која дури сега ги откриваме појасно овие докази за придобивките од кафето е бидејќи љубителите на кафето најчесто се и пушачи, и негативниот ефект од цигарите ја маскира потенцијалната придобивка од кафето...

Одвојте 10 минути дневно за вашето здравје

За будење на организмот и зајакнување на вашиот имунитет потребни ви се само 10 минути дневно. Затоа заборавете на изговорите и почнете да мислите на вашето здравје.

Каде најмногу грешите додека се обидувате да ослабете?

Доколку сакате да ја достигнете вашата идеална линија, а потоа и да ја одржите вашата тежина, треба да го смените животниот стил...

Петминутни вежби за совршено обликувани раце

Доколку не сте задоволни со изгледот на вашите раце или мислите дека за време на зимскиот период вашите мускули се олабавиле, овие петминутни вежби можат многу да ви помогнат.