6 изговори за невежбање кои не смеете да си ги дозволите

Оние кои не се физички активни, а „сакаат“ да бидат, секогаш имаат спремено по неколку одговори на прашањето зошто не вежбаат. Некои од нив навистина можат да бидат издржани, но ако е некој од следните шест, тогаш нема никакво оправдување.

Како да одржите константна телесна тежина?

Доколку сте задоволни со својата тежина, прочитајте ги следниве неколку совети за тоа како истата да ја одржите без голем напор.

Дали смеете да трчате кога сте настинати?

Водете се според правилото на вратот...

Лековитите својства на сокот од компир

Дали сте запознаени дека може да се конзумира свежиот сок од ова растение? Ако ве изненадува ова сознание, подгответе се да бидете запрепастени од сите негови здравствени придобивки.
Датум: 10 јан 2014
, Автор:

Пријатели и непријатели на рамниот стомак

Ова се 5 пријатели и 5 непријатели за изгледот на вашиот стомак.

Здравствени митови и вистини поврзани со празниците

За новогодишните и божиќните празници се врзани голем број митови, па проверете кои од нив се вистинити, а кои не.

Две состојки за да се ослободите од настинката во два дена

Дали сте знаеле дека со само две состојки и една едноставна постапка можете да се решите од настинката за само два дена?

Како да ослабете во зимскиот период?

За разлика од другите годишни времиња, зимата не ни дозволува многу да се движиме, а полошо е тоа што во овој период има многу празници и слави, па затоа и повеќе јадеме.

Наједноставниот лек за болно грло

Ова е многу едноставен, но и многу делотворен лек против болки во грлото.

Храна која ќе ви ја врати енергијата

Не мора веднаш да посегнете по нешто благо или чаша кафе кога се чувствувате изморено. Погледнете кои други хранливи состојки може да придонесат за зголемување на енергијата.

Зацврстете го вашето тело со 2-минутни вежби на ден

4 брзи и едноставни вежби за секси тело од вашите соништа...

Совети за луѓето со низок притисок

Луѓето со крвен притисок мораат да спијат по 8 часа дневно, бидејќи потребата за сон кај лицата со низок притисок е поголема, отколку кај другите луѓе.