Џејми Оливер ве мотивира да готвите и да се храните здраво

Филозофијата за храната на најпознатиот светски готвач

Направете домашно масло за сончање

Овој рецепт се појавил во времето кога на пазарот не постоеле продукти за заштита од сончевите УВ зраци, а на луѓето им била потребна заштита.

Здравствените придобивки од малините

Малините спаѓаат во редот овошки кои се многу ценети поради своите лековити својства. Ова овошје е слатко и многу вкусно, а во себе не содржи голем број калории.

4 причини за да јадете путер од кикиритки

Путерот од кикирики не се употребува многу во исхраната кај нас, но има многу причини за веднаш да го внесете во вашето мени.

Добрите страни на лубеницата

Загризот на сочно парче лубеница додека сокот полека се растекува по лицето е една од првите асоцијации на летото. Покрај тоа, ова вкусно овошје носи и бројни бенефити за здравјето.

Победете го уморот во 10 чекори

Се чувствувате уморно и исцрпено и покрај тоа што сте физички здрави и наспани? Следете ги овие 10 совети и победете ја оваа состојба.

Трик: Ослободете се од чешањето по убод од комарец

Овој трик ќе ви помогне многу лесно да се ослободите од досадното чешање предизвикано од убодот на инсектите.

Зошто е добро да се пие топла вода со лимон?

Доколку почнете да пиете од оваа толку корисна напивка, за еден месец вашето утринско искуство може да изгледа сосема поинаку и комплетно да го промени вашиот вообичаен тек на денот.
Датум: 29 јун 2013
, Автор:

5 тибетски вежби за подмладување

5 едноставни техники и 20 минути на ден е сè што ви е потребно за да бидете посвежи, поенергчни и да се чувствувате помладо.

Колку се слабее со пешачење?

Пешачењето е одлична активност, добра е за вашето срце, но не можете да се потпрете на тоа ако целта ви е да ги отстраните масните наслаги од телото.

Најдобрите совети за рамен стомак

Рамниот стомак е желба на секого, особено во летниот период, кога се носи тенка и лесна облека, со која сите недостатоци излегуваат на виделина...

Дали вдишувањето хелиум од балон е забавно или смртоносно?

Пред да се решите на ваков вид забава, задолжително информирајте се дали е тоа паметен избор.