Чувствувајте се удобно во сопственото тело

Сигурно сакате да имате убаво тело и да се чувствувате удобно во сопствената кожа. Еве неколку начини на кои можете да влијаете на намалувањето на тежината и постепено да дојдете до посакуваната фигура.

Воена диета: 4 килограми помалку за 3 дена

Тридневната или воена диета, како што и самиот назив си кажува, подразбира строг режим на исхрана и строго придржување до сѐ што е пропишано, од термините за оброците, па до самите намирници.
Датум: 14 мар 2014
, Автор:

Три причини поради кои сте постојано уморни

Во последно време, сè почесто слушаме коментари како луѓето се исцрпени и уморни, и покрај препорачаниот осумчасовен сон. Постојат три причини кои дефинитивно влијаат на ваквата состојба.
Датум: 04 мар 2014
, Автор:

Јадете јаткасти плодови за подобро здравје

Јаткастите плодови често може да се најдат на листите со нездрави намирници, но тоа всушност важи кога се обработени, односно пржени, солени или чоколадирани, додека кога се необработени и сирови, тие се одлични за здравјето.
Датум: 25 фев 2014
, Автор:

5 неверојатни начини како пријателството ви го подобрува здравјето

Од подобар имунитет до подобар сон, еве како пријателството и социјалните врски го подобруваат вашето здрaвје.
Датум: 24 фев 2014
, Автор:

Викенд диета – рамен стомак за само 2 дена

За време на викендот, кога сте послободни, можете да обрнете внимание на тоа што јадете и на тој начин да го израмните стомакот и да симнете 2-3 килограми.
Датум: 21 фев 2014
, Автор:

6 добри причини почесто да јадете моркови

Морковите се сметаат за суперхрана со причина. Тие се одлични за плодност, бидејќи го подобруваат квалитетот и квантитетот на спермата. Но, тоа не е единствената причина за да го имате морковот што почесто во исхраната.
Датум: 18 фев 2014
, Автор:

3 вежби против болки во кичмата

Овие неколку вежби се за почетници, нема премногу да ви го зајакнат долниот дел од грбот, но можат да спречат појава на болки поради неактивност.

Храна која треба да ја исклучите од менито ако сакате да ослабете

Ако сакате да изгубите телесна тежина, тогаш овие неколку продукти не би требало да бидат вклучени во вашето мени.

Како да станете ранобудници?

Совети кои ќе ви помогнат да пристигнувате први на работа, подготвени за вашите обврски, свежи и со огромна насмевка на вашето лице.

10 навики на луѓето со лошо здравје

Ова се 10 лоши навики на луѓето кои не водат здрав начин на жиот.
Датум: 13 фев 2014
, Автор:

Што се случува ако често јадете виршли, колбаси и салами?

Сигурно многупати сте чуле дека сувомесните производи не се добри за вас, но веројатно целата вистина за тоа колку се всушност нездрави не сте ја знаеле досега.
Датум: 04 фев 2014
, Автор: