Кафе калуа

Богато кафе после вкусен ручек или деликатен десерт со интензивен вкус на кафе? Ова калуа-кафе може да биде и двете, а вие само треба да одберете.

Тирамису

Тирамису или на италијански Tiramisù е еден од најпопуларните десерти во Италија. Ова е десерт кој е карактеристичен по тоа што има интензивен вкус на еспресо...

Крем-кафе (Panna Cotta)

Ако не како десерт, Panna Cotta можете да го подготвите и како незаборавно, инспиративно кафе.

Зашеметувачко кафе (Coffee Nudge)

Јако и силно кафе кое сигурно ќе ве загрее во овие студени денови
Датум: 13 дек 2010
, Автор:

Milky Way капучино

Неверојатно вкусен кафе-пијалак за сите љубители на чоколадо
Датум: 04 дек 2010
, Автор:

Тропско кафе

Ананасот ќе ве однесе на плажата од соништата, а кафето само ќе го надополни тоа прекрасно чувство на сонце и лето.

Суфле со кафе

Печено колаче со мека внатрешност и неверојатно силна арома на кафе - Ова суфле, освен што е брзо и лесно за подготовка, е одличен десерт со кој ќе ги изненадите вашите најблиски.

„Каллив“ кафе-коктел

Коктел создаден за викенд уживање со вашите најблиски, кој ќе ве потсетува на неверојатниот вкус на кафе.
Датум: 20 ное 2010
, Автор:

Елегантно кафе со коњак

Елегантно кафе со уникатен вкус и прекрасна текстура. Лесно за подоготовка, а импресивно за завршеток на секој прекрасен ден.

Кафе Лате (Coffee Latte)

Прекрасен и богат вкус на утринско кафе
Датум: 13 ное 2010
, Автор:

Опијането желе од кафе

Уникатно кафе во цврст облик за оние кои сакаат да експериментираат
Датум: 06 ное 2010
, Автор:

Шпанско кафе

Ова е кафето кое ви потребно за да ве загрее во ладните зимски денови кои претстојат.