Шејк од кафе (Coffee shake)

Лесен за подготовка, уште полесен за пиење
Датум: 01 окт 2010
, Автор:

Мока кафе (Mocha Coffee)

Едноставно и лесно за подготовка
Датум: 23 сеп 2010
, Автор:

Капучино на италијански начин

Вистински италијански вкус за автентично доживување

Капучино во мраз (Cappuccino on ice)

Вкусно, привлечно и неодоливо
Датум: 18 сеп 2010
, Автор:

Како да си нарачате кафе во Италија?

Кога нарачувате кафе во Италија, секогаш имајте ја на ум неговата цена. Во многу кафе барови на преубавите улички во Италија, едно капучино може да чини четири пати повеќе...
Датум: 16 сеп 2010
, Автор:

Како да си приготвите виетнамско ледено кафе?

Погледнете го видео-записот и дознајте како за 5 минути да направите Виетнамско ледено кафе, за вистинско освежување.
Датум: 15 сеп 2010
, Автор:

Кафе за восхит (Coffee Delight)

Летно кафе кое ќе ве освежи и исполни со позитивна енергија
Датум: 14 сеп 2010
, Автор:

Кафе со ореви

Остро кафе за несекојдневно уживање...
Датум: 09 сеп 2010
, Автор:

Ледени кафе снегулки (Iced Coffee Slush)

Леден вкус на кафе кој нема да ве остави рамнодушни
Датум: 08 сеп 2010
, Автор:

Ледено лате од карамела (Iced Caramel Latte)

Деликатесен кафе пијалак кој ќе ве освежи и расположи во секој дел од денот
Датум: 06 сеп 2010
, Автор:

Лате од ванила (Vanilla Latte)

Богат вкус, лесен за подготовка
Датум: 05 сеп 2010
, Автор:

Ирско кафе (Irish coffee)

Богат и неодолив вкус кој секому би му се допаднал.
Датум: 03 сеп 2010
, Автор: