„Каллив“ кафе-коктел

Коктел создаден за викенд-уживање со вашите најблиски, кој ќе ве потсетува на неверојатниот вкус на кафе.

„Каллив“ кафе коктелПотребни состојки:

  • 30 мл вотка
  • 30 мл Kahlua ликер од кафе
  • 30 мл Ирски крем
  • Неколку коцки мраз

Начин на подготовка:

Ставете ги вотката, ликерот од кафе и Ирскиот крем во мешалка за коктели и мешајте додека убаво не се соединат. Подготвената мешавина сипете ја во чаша за мартини и додадете ги коцките мраз. На крајот можете да декорирате со марачино цреша, чоколаден прелив или чоколадни трошки.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. bla Reply

    pa ova e “Blow Job” 😀

Остави коментар