„Каллив“ кафе-коктел

„Каллив“ кафе-коктел

Коктел создаден за викенд-уживање со вашите најблиски, кој ќе ве потсетува на неверојатниот вкус на кафе.

„Каллив“ кафе коктелПотребни состојки:

  • 30 мл вотка
  • 30 мл Kahlua ликер од кафе
  • 30 мл Ирски крем
  • Неколку коцки мраз

Начин на подготовка:

Ставете ги вотката, ликерот од кафе и Ирскиот крем во мешалка за коктели и мешајте додека убаво не се соединат. Подготвената мешавина сипете ја во чаша за мартини и додадете ги коцките мраз. На крајот можете да декорирате со марачино цреша, чоколаден прелив или чоколадни трошки.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. bla Reply

    pa ova e “Blow Job” 😀

Остави коментар