Milky Way капучино

Неверојатно вкусен кафе-пијалак за сите љубители на чоколадо

Ако ги сакате чоколатцата Milky Way, тогаш дефинитивно ќе го обожавате овој кафе-пијалак. Во ниеден случај не можете да погрешите ако ставите чоколаден прелив и сируп од карамела во кафе, особено не во капучино.Milky Way капучиноПотребни состојки:

  • 90 мл еспресо
  • 40 мл чоколаден прелив
  • 40 мл сируп од карамела
  • 20 мл зовриено млеко

Начин на подготовка:

Во шолја за кафе сипете го подготвеното еспресо, чоколадниот прелив и сирупот од карамела и потоа додадете зовриено млеко. На врвот ставете млечна пена. За само 5 минути ќе добиете фантастичен кафе-напиток со шмек на неодоливите чоколатца Milky Way.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. maja Reply

    mnogu ubavo

  2. Jovica Reply

    Super Je

Остави коментар