Елегантно кафе со коњак

Елегантно кафе со уникатен вкус и прекрасна текстура. Лесно за подготовка, а импресивно за завршеток на секој прекрасен ден.Елегантно кафе со коњак

Потребно за 6-8 кафиња:

  • 250 ml еспресо, оладено
  • 80 ml коњак
  • 60 ml ликер од кафе
  • 60 ml цврсто изматен шлаг
  • сладолед од кафе

Елегантно кафе со коњакПодготовка: Еспресото, коњакот, ликерот и шлагот измешајте ги заедно со многу мраз. Течноста ставете ја во големи чаши. Во средината ставете по една топка сладолед од кафе или од некој друг вкус по ваша желба. Декорирајте со ситно сецкана чоколада.

Уживајте.Елегантно кафе со коњак


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар