Зашеметувачко кафе (Coffee Nudge)

Јако и силно кафе кое сигурно ќе ве загрее во овие студени денови

Зашеметувачко кафе (Coffee Nudge)

Потребно време за подготовка: 10 минути

Потребни состојки:

  • 2 дл топло сварено црно кафе
  • 30 дл ликер од кафе
  • 30 мл бренди
  • Крем од какао
  • Шлаг
  • Чоколадни трошки

Начин на подготовка: Земете голема шолја за кафе и најпрво ставете ги ликерот и брендито. Потоа ставете малку крем од какао. Потопете ги со целото топло црно кафе а на врвот додајте од шлагот. Декорирајте со чоколадните трошки и доколку сакате, засладете со малку шеќер.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар