Чоколадно кафе со мед (Choco Honey Coffee)

Силно кафе со екстра благ вкус, кое ќе ви ја зголеми енергијата

Чоколадно кафе со мед (Choco Honey Coffee)Време на подготовка: 10 минути

Потребни состојки:

  • 80 мл еспресо
  • 1 супена лажица мед
  • 1 супена лажица какао
  • млечна пена
  • шлаг

Начин на подготовка: Во ниска шолја ставете ги медот и какаото и убаво промешајте ги. Одозгора сипете го еспресото и млечната пена. На врвот додадете малку шлаг и декорирајте по избор.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. boris Reply

    не ставајте многу какао.. јас ставив цела лажица и ми е премногу јако.. ставете сосем малце, колку за арома 🙂

Остави коментар