Кафе во кокосов орев

Исто како да сте на егзотична плажа… ладно кафе со вкус на кокос

Кафе во кокосов орев

Потребни состојки:
  • 2 кокосови ореви
  • 200 мл ладно млеко
  • 200 мл филтер кафе
  • 1/2 лажица шеќер
Начин на подготовка:

Кокосовиот орев исечете го од горе и направете капаче. Млекото и кафето распоредете ги по 100 мл во двата дела од кокосовиот плод. Засладете со шеќер. Измешајте го кафето. Ставете цевка, излезете во двор или на тераса и замислете си дека сте на некоја од убавите плажи на Хаваите. 🙂

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар