Риби и риби – пријателска комбинација

Спријателувањето на две риби, може да им причинува огромно задоволство на нив. Тие не мораат да се заморуваат објаснувајќи си ги нивните необични претчуства, бидејќи секој од нив многу добро ги разбира сопствените моќи на интуиција кои се исклучително прецизни.Риби и риби – пријателска комбинацијаИсто така, овие двајца се екстремно креативни луѓе, чија имагинација уште повеќе се збогатува кога се во присуство на друга личност со хороскопски знак риби.

Недостатокот на ова пријателство е тоа што луѓето родени во овој хороскопски знак, имаат тенденција за променливо расположение, што може да доведе до негативни вибрации во нивниот однос. Нив ќе им треба помош од трето лице, доколку навлезат длабински во некое мизерно расположение.

Овие другари се идеални партнери за танцување, пливање, правење добри фотографии или пишување поезија. Од друга страна, кога ќе им треба некаков практичен совет во врска со финансиите, за разни поправки во домот или за чепкање во механиката на електрични апарати, најдобро ќе биде да се консултираат со некој пријател кој е воздушен или земјен знак.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар