27 март 2012 | Кафе пауза

Риби и риби – пријателска комбинација

Овие другари се идеални партнери за танцување, пливање, правење добри фотографии или пишување поезија.

Писмото на Чарли Чаплин до неговата ќерка Жералдин

„Не си го продавај срцето за злато и накит, бидејќи најголемиот дијамант е Сонцето. За среќа, тој блеска на лицето на секој човек.“
Датум: 27 мар 2012
, Автор:

Најпосакуваните холивудски ергени

Без разлика дали се актери или музичари, во Холивуд се наоѓаат најпосакуваните ергени. Дали и вашиот фаворит се најде на списокот?
Датум: 27 мар 2012

5 причини да јадете повеќе јајца

Тешко може да се најде прехранбен продукт кој истовремено е толку хранлив, богат со неопходните витамини и минерали, лесен за подготовка и ефтин, како што се јајцата.

Карактеристики и навики на најдобрите пријатели

Без разлика дали се работи за прошетка во паркот, филмски викенд маратон или вечерно излегување, сите ние секојдневно сме опкружени со нашите пријатели...

Стриптиз наместо фитнес и пилатес!?

Стриптизот полека, но сигурно преминува во спорт. Инструкторите прогнозираат дека со оглед на брзината со која се распространува, за кусо време ќе предизвика бум во светот, сличен на пилатесот.
Датум: 27 мар 2012
, Автор:

Стара црква претворена во модерна библиотека

Досега сме имале прилика да видиме безброј инвентивни решенија, кога станува збора за модерни библиотеки. Но, холандскиот синџир библиотеки „Selexyz“, дефинитивно ја поседува една од најнеобичните библиотеки на целиот свет.

Фотографии кои ја предизвикуваат вашата перцепција за реалноста

Доколку сте сигурни во она што го гледате на фотографиите на германскиот фотограф Мартин Валдбауер, тогаш подобро погледнете уште еднаш.