Фотографии кои ја предизвикуваат вашата перцепција за реалноста

Доколку сте сигурни во она што го гледате на фотографиите на германскиот фотограф Мартин Валдбауер, тогаш подобро погледнете уште еднаш. Ништо не е како што изгледа во овие дигитално манипулирани фотографии и фотомонтажи. Валдбауер успева да им наметне на луѓето кои ќе ги погледнат неговите дела, перцепција за реалноста која малку нема логика.Фотографии кои ја предизвикуваат вашата перцепција за реалностаТој во неговата биографија има наведено дека фотографира од љубов и дека неговите дела се аматерски. Меѓутоа мора да се согласиме дека овие фотографии се далеку од аматерски. Креативноста во неговите креации е навистина освежувачка. Во нив постои некаква игрива конфузија, која го тера гледачот да се запраша за веродостојноста на прикажаното.Фотографии кои ја предизвикуваат вашата перцепција за реалностаФотографии кои ја предизвикуваат вашата перцепција за реалностаФотографии кои ја предизвикуваат вашата перцепција за реалностаФотографии кои ја предизвикуваат вашата перцепција за реалностаФотографии кои ја предизвикуваат вашата перцепција за реалностаФотографии кои ја предизвикуваат вашата перцепција за реалноста


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар