Надворешниот изглед на вагата

Надворешниот изглед на вагата

Детското лице на вагата

Вагата има нежно ангелско лице, кое најверојатно е резултат на тоа што Купидон во митологијата бил слуга на божицата Венера, а истоимената планета е водилка на овој хороскопски знак. Доколку го анализирате детското лице на вагата можете да забележите неколку специфични карактеристики. Сликите во продолжение ќе ви доловат какво влијание имаат физичките карактеристики на Купидон, во реалниот живот…

Кожата на вагата

Овој хороскопски знак како резултат на влијанието од планетата Венера – симболот на љубовта, најчесто има прекрасна кожа која изгледа како да блеска однатре, отсликувајќи го жарот и страста кои ги поседуваат вагите.
Надворешниот изглед на вагата

Рајска коса

Вагите најчесто имаат густа, благо навиткана коса. И покрај тоа што некои  астролошки фактори индицираат меко и слабо влакно, сепак веројатноста дека вагата ќе има по некоја локна, е голема.

Сјајни очи

Во комбинација со витканата коса одат очи со облик на бадем, но тие не се премногу потенцирани. Средишниот дел од окото е заоблен, кој на краевите се стеснува во бадемов облик, давајќи ѝ шармантен и сексапилен изглед на вагата.
Надворешниот изглед на вагата

Привлечни усни

Нежната вага најчесто има исполнета долна усна и потенка горна усна, која е подвиткана надолу.
Надворешниот изглед на вагата

Сензуална убавина

Повеќето жени родени во знакот вага имаат голем апетит за слатка храна, па затоа не е чудно доколку им се случи да качат некое кило. Сепак, вагите сакаат и да ја одржуваат својата линија, но се додека имаат добро друштво и забава, во текот на спортските активности.
Надворешниот изглед на вагата

Витко тело

Машките ваги својата самодоверба ја добиваат кога се чувствуваат привлечно и секси, а тоа значи дека се подготвени да одат на џогинг, да спортуваат или да ја посетуваат редовно салата за вежбање, секогаш кога се јавува потребата за намалување на килограмите. Сè што ќе им овозможи да изгледаат добро во секој миг, е добредојдено за нив.
Надворешниот изглед на вагата

Симпатични дупчиња на образите

Без разлика дали се помалку забележителни или подлабоки и потенцирани, речиси сите ваги имаат слатки дупчиња на образите.
Надворешниот изглед на вагата

Таа насмевка…

Насмевката на вагата може буквално да ја подигне атмосферата и расположението на сите луѓе кои се околу неа. Без разлика дали станува збор за машка или женска вага, шармот и позитивната енергија која ја носи овој знак е несомнена. Кога еднаш ќе видите насмевка на вага, многу е тешко да не ја возвратите назад.
Надворешниот изглед на вагата


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. jass Reply

  ne e fer samo za vaga davate:(

  • Кафе пауза Reply

   Моментално е перидот на вагата кој трае до 22 октомври, па потоа ќе следуваат текстови за скорпија, стрелец, јарец итн. Значи љубовни комбинации, профили и разни други интересни астролошки текстови ќе има за сите, а се објавуваат во согласност со тековниот хороскопски знак. Поздрав.

 2. kika Reply

  a koga ke stignete do oven :((

  • Кафе пауза Reply

   Во март почнува периодот на овните. Во меѓувреме забавувајте се читајки ги другите интересни астролошки содржини кои ги подготвуваме. Поздрав

 3. Кафе пауза Reply

  Од 21 март почнува овен. А некои од љубовните комбинации на овен со останатите хороскопски знаци, ќе бидат објавени во текот на наредниве месеци до крајот на 2010. Значи последоватовно ќе има комбинации со скорпија, стрелец, јарец, водолија и риби. Поздрав

 4. КИБИ Reply

  Јас сум си ептен вага,значи…..плус многу ми се пријаде благо…па и едно кафе ..:)

 5. NONAME Reply

  A KOMBINACIJA OD DEVICA I BLIZNAK KE SE IZNACEKAME NE E FERR

 6. asdas Reply

  Za devici napisavte samo za maskite kako da se osvojat a ostanatoto za devici: nadvoresen izgled, ljubovni kombinacii itn.. :S ??? ??

 7. dfbs Reply

  ne e fer ima mn za cekanjeeeee…. za do bliznaci barem stavete kombinacija deciva i bliznak…. :S:S:S:S

 8. nmomae Reply

  Pocnafte za devici i ne dovrsivte.. nemate nadvoresen izgled za maska devica nitu ljubovni kombinacii.. ima mn za cekanjee ne e ferrr… :S:S:S:S

 9. Кафе пауза Reply

  Кога стартуваше порталот kafepauza.mk се уште не беше во план во делот астрологија да се објавуваат секој месец по 12 љубовни комбинации. Идејата се реализира кога почна периодот на вагата и затоа така испадна. Комбинации се навистина многу и треба долго да се чека доколку не ви е наскоро роденден, но предноста е во тоа што во меѓувреме можете да си прочитате како вашиот знак одговара со секој кој е актуелен во тековниот месец.

 10. Нине Reply

  ахххахаххахах неможам да си поверувам се е точно! не верувам обично во вакви работи аххахах али ова… :):):)

 11. Jana Reply

  А за ШКОРПИЈА кога ќе има???Ајде Ве молам побрзоооо !!

 12. Кафе пауза Reply

  Објавени се сите текстови за скорпија во периодот на скорпиите. Повели линк до сите комбинации, профилот и надворешен изглед http://www.kafepauza.mk/tag/%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BF%D0%B8%D1%98%D0%B0/

 13. Христина Reply

  Како мене да ме гледавте кога ја опишувавте вагата, баш ништо не промашивте

 14. vladimir Reply

  abe vagate e najbolja sarmatna seksi se si ima na nea ….edna mana e kaj nas nogu misleme :)))

 15. Iva... Reply

  Interesno i se e tocno 🙂

 16. Darko Reply

  Sve mi pogodivte tocno… 🙂 si go sakam mojot horoskopski znak najdobri sme 🙂

 17. Една вага Reply

  И јас си го сакам мојот знак. Никогаш не верувам на ова хороскопиве ама за чудо се ми е во вага ( месечина, венера, подзнак итн.) и навистина се е точно, без грешка…

 18. Ракче Reply

  за рак кога ке има? Па наш месец е…

Напиши одговор на nmomae Откажи одговор