Астрологијата и обликот на вашите очи

Дали хороскопскиот знак може да го одреди обликот на очите? Познавачите од оваа област велат дека може.

Астрологијата и обликот на вашите очи

ОВЕН – најсамоуверени очи, кои знаат сè

БИК – поглед кој пробива

БЛИЗНАЦИ – искрени пријателски очи

РАК – срамежливи очи со јасно изразена белина на окото

ЛАВ – разиграни очи кои како да велат „не сакате да си имате проблеми со мене, но ако го сторите тоа, нема да биде залудно губење на времето!“

ДЕВИЦА – љубопитни очи кои критички одмеруваат

ВАГА – вечната надеж и постојаното одмерување на опциите се чита и во нивните очи

СКОРПИЈА – продорен поглед што ќе ве „закова во место“ и ги пробива сите оклопи

СТРЕЛЕЦ – мудар, тежок поглед кој ве тера да се почувствувате неудобно дури и тогаш кога ништо не сте згрешиле

ЈАРЕЦ – забавен и харизматичен, но не го интересира ништо што се случува надвор од неговиот свет

ВОДОЛИЈА – нивните очи искрат со добрина, а нивниот поглед постојано лута наоколу во потрага по нешто што ќе ги разбуди нивните уметнички склоности

РИБИ – влажен, сонлив поглед и очи кои како да гледаат во иднината

Астрологијата и обликот на вашите очи

Ова слика е нацртана според хороскопот и според обликот и начинот на шминкање што е специфичен за секој од знаците. Цртежите се базирани на карактеристиките и бојата на очите кои традиционално се врзуваат за секој поединечен знак.

Што мислите, дали цртежот за вашиот знак одговара на вашите очи? Дали практикувате да се шминкате на сличен начин?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Марија Reply

  Toчно е !!!! 😀

 2. anna Reply

  daa tocno ee!!

 3. girl Reply

  Oven :))) tocno e 🙂

 4. Oven Reply

  Tocnoooo…:)

 5. glorija Reply

  ne se sminkam taka i ne e tocno barem za mene !!
  Inace sum RAK

Остави коментар