Скорпија и близнаци – пријателска комбинација

Скорпија и близнаци – пријателска комбинација

Веселиот и оптимистичен карактер на близнакот е во директна спротивност со мистичниот на скорпијата. Најверојатно тоа е причината поради која таа обожава да биде во негово друштво – близнакот е мајстор за истерување на нејзините тажни мисли. Вечниот оптимизам и младешкиот дух на близнаците, ја потсетува скорпијата да погледне кон светлата страна на животот. Воедно, скорпијата секогаш успева да ја разбуди љубопитноста кај близнакот. Поради тоа, близнакот е способен да ги надмине разликите во нивниот темперамент.Скорпија и близнаци – пријателска комбинацијаСкорпијата е посесивна, а близнаците се безгрижни и слободоумни. Скорпијата се потпира на своите емоции и интуиција, а близнакот на интелектот и логиката. Скорпијата е тивка, а близнаците се дрдорковци. Во секој случај, близнаците уживаат да гледаат низ очите на емоционално длабоката скорпија. На сличен начин, скорпијата ја импресионира брзиот ум на близнакот, како и неговата досетливост и духовитост.

Константното брборење на близнакот, може на моменти да ја иритира скорпијата, а тој пак воопшто не го обожува нејзиното ненадејно повлекување и молчење. Во секој случај, двата хороскопски знака се љубопитни за тајните кои ги крие животот и обожаваат заедно да откриваат разни мистерии.

Размена на мистериозни романи, може да биде составен дел од пријателството помеѓу близнакот и скорпијата. Кога станува збор за спортските активности, овие пријатели може да уживаат во енергични активности како тркање со велосипеди или играње тенис. Од друштвените игри може да уживаат во табла, шах и игри со карти, а ако се наклонети кон уметноста, може да пробаат да сликаат со водени бои.

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Дац Reply

    јас сум близнак со подзнак скорпија и потполно е точно… има моменти коа неможам да се сопрам од зборување, и ги замарам сите околу мене и понекогаш и јас сама неможам да се трпам ( тука перовладува близнак), а пак некогаш се затварам во мојот мистичен свет и никој не пуштам внатре.знам да се затворам во мојата соба и со никој да не контактирам (скорпија).
    исто е и со пријателите, а и со партнерот…

  2. j.n Reply

    Moze li da objavite prijatelska kombinacija devica-skorpija i devica-devica

Остави коментар