Артистичка куќа во Малибу со внатрешен базен

Артистичка куќа во Малибу со внатрешен базен

Оваа голема, спектакуларна резиденција со уметнички дух, е дизајнирана од страна на бразилската архитектонска компанија Fernanda Marques Arquitetos Associados, а е лоцирана во Малибу, Калифорнија. Куќава прикажува еден урбан артистички дизајн, збогатен со „живи“ бои, кои ненаметливо се вклопуваат во целокупниот изглед.

Артистичка куќа во Малибу со внатрешен базенАртистичка куќа во Малибу со внатрешен базенАртистичка куќа во Малибу со внатрешен базен

Гломазниот мебел одлично се прилагодува во пространата куќа, која е направена во италијански стил: кожа, кадифе, метал и стакло преовладуваат во собите.

Артистичка куќа во Малибу со внатрешен базенАртистичка куќа во Малибу со внатрешен базенАртистичка куќа во Малибу со внатрешен базенАртистичка куќа во Малибу со внатрешен базенАртистичка куќа во Малибу со внатрешен базенАртистичка куќа во Малибу со внатрешен базенАртистичка куќа во Малибу со внатрешен базенАртистичка куќа во Малибу со внатрешен базенАртистичка куќа во Малибу со внатрешен базен

Покрај интересните уметнички предмети, креативните лулки и современиот мебел, највпечатливиот елемент на оваа резиденција е галантниот внатрешен базен, кој нуди бескрајно уживање. Уживајте накратко на вашето патување до „куќичката“ во Малибу. 🙂

Артистичка куќа во Малибу со внатрешен базенАртистичка куќа во Малибу со внатрешен базенАртистичка куќа во Малибу со внатрешен базенАртистичка куќа во Малибу со внатрешен базен

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар