Психолог создава неверојатни надреални светови инспирирани од работата на познати режисери

Психолог создава неверојатни надреални светови инспирирани од работата на познати режисери

Покрај сите клинички психолози во светот, ниту еден не може да се мери со Сирил Роландо кога станува збор за дигитално сликање. Тој работи под псевдонимот Aquasixio и неговите дела вклучуваат покажување на емоционалниот аспект на луѓето и боите на животот. Балансирајќи помеѓу фантазијата и надреалното, Роландо ја опишува својата работа како вонземска и ние без сомнение се согласуваме со него.

„Тим Бартон и Хајао Мијазаки се коренот на мојот сопствен свет“, вели тој.

Погледнете дел од неговите неверојатни дела кои ќе ве одведат во еден сосема поинаков свет, исполнет со многу емоции и топлина.

Не фрлајте ги вашите соништа во ѓубре

Не фрлајте ги вашите соништа во ѓубре


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар