Првите шишиња на Кока-кола

Компанијата „Кока-кола“ го прослави својот 125-ти роденден, со пуштање во продажба на неколку од најстарите Кока-кола шишиња. Најстарото е од 1899 година, направено е од стакло, наполнето е со 250 мл Кока-кола и чини само 1,20 фунти. Првите шишиња на Кока-колаПрвите шишиња на Кока-колаКока-кола ја одбележа 125-годишнитата со пуштање во продажба и на цел сет од највпечатливите 4 шишиња, вклучувајќи го и она од 1899. Тие се продаваат во убав дрвен сандак за 40 фунти.Првите шишиња на Кока-колаПрвите шишиња на Кока-колаПогледнете ги и најкреативните амбалажи за овој пијалак.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

  1. TM Reply

    Jas go imam sisenceto od 1899 god 🙂

Остави коментар