15 славни ѕвезди ни покажуваат дека бојата на косата може да промени сè!

Многумина од нас немаат проблем кога станува збор за експериментирање со фризурата и користење различни видови техники за фарбање. Но, на некои луѓе им е потребна сета храброст на овој свет за да ги претворат нивните соништа во реалност. Со цел да ви покажеме дека не постои ништо страшно во промената на бојата на косата, ја составивме оваа листа од познати ѕвезди кои го следеле срцето и направиле нешто ново – целосно освежувајќи го својот изглед на подобро. Пролетта е одлично време за и вие конечно да се осмелите, се согласувате?

Џенифер Лоренс

Џенифер Лоренс


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар