Луксузно и романтично подводно бегство

Lovers Deep е луксузна подморница која на паровите им нуди романтично бегство длабоко во океанот. Почнувајќи од личен батлер, па сè до дегустирање на мени со афродизијаци и бесплатен шампањ веднаш по пристигнувањето, ова исклучително искуство е за романтичните парови кои сакаат да поминат уникатна вечер заедно.

Луксузно и романтично подводно бегство

„Прекрасниот поглед кон подводниот свет ќе ви го одземе здивот и авантурата доаѓа со целосно опремен персонал кој постојано ви е на располагање и ќе се погрижи да не морате во ниту еден момент да го тргнете вашиот поглед од пејзажите или од вашиот партнер.“

Луксузно и романтично подводно бегство

За оние кои можат да си го дозволат ова задоволство, цените се движат околу неверојатни 140.000 долари по човек од една вечер.

Луксузно и романтично подводно бегство Луксузно и романтично подводно бегство Луксузно и романтично подводно бегство Луксузно и романтично подводно бегство


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар