Стилски прирачник: 4 комбинации на бои што секогаш изгледаат беспрекорно

Дури и да имаме милион парчиња облека во нашиот шкаф, доколку не знаеме како правилно да ги комбинираме боите, никогаш нема да можеме да го искористиме нивниот вистински потенцијал. Па, ако вашата цел е да изгледате отмено и префинето, тогаш ве советуваме да ги пробате следниве комбинации на бои кои сигурно веќе ги поседувате.

1. Маслинеста и боја на коњак

View this post on Instagram

A post shared by Monikh Dale (@monikh) on

Ако сте љубителки на впечатливите бои, оваа комбинација е идеална за вас. Контрастот помеѓу топлите нијанси на црвената и ладните нијанси на зелената боја воведуваат сосема нов степен на стил во вашиот имиџ.

2. Беж и светлосина

Оваа нежна комбинација совршено изгледа за топлите пролетни и летни денови, особено ако треба да присуствувате на некој дневен настан.

3. Розова и црвена

Ако се сеќавате, порано постоеше строго правило дека овие бои во ниту еден случај не треба да бидат комбинирани. Но, тоа одамна е заборавено, бидејќи токму оваа комбинација на бои е најдобриот начин да привлечете голем број комплименти.

4. Беж и бела

Станува збор за уште една комбинација со беж нијанса која е создадена за топлите, сончеви денови. Без разлика на сезоната, штом забележите сонце, таа е најдобриот избор за вас!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. Nela Reply

    odlicni statii,keep going

Остави коментар