Седа коса – нов тренд кај жените

Седа коса – нов тренд кај жените

Иако индустријата за производство бои за коса сè уште цвета, се чини дека постојат жени кои денеска се млади, но кога ќе бидат повозрасни нема да сакаат да ги скријат седите влакна кога ќе се појават и ќе ја најават староста. Овие слики преземени од Инстаграм се доказ за тоа. Можеби овие девојки сакаат да изгледаат поразлично од другите, можеби сакаат да им дадат поддршка на своите мајки и баби во борбата со изгледот кој го носат годините, но како и да е тие успеваат да привлечат внимание и очигледно веќе да воспостават и нов моден тренд.


Седа коса – нов тренд кај жените

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар