Рамен пирсинг: Нов тренд во кој ќе се заљубите на прв поглед

Суптилен, едноставен и апсолутно неодолив! Ако сакате да го украсите вашето тело со некоја обетка, ние имаме совршено место за неа.

1-ramen-pirsing-novi-trend-pomegju-pirsovite-vo-koj-kje-se-zaljubite-na-prv-pogled-www.kafepauza.mk_

Моментално сите се „луди“ за таканаречениот рамен пирсинг. И апсолутно го сакаме! Како што самото име вели, пирсингот е направен низ внатрешниот рамен дел на увото и едноставно изгледа сјајно.

3-ramen-pirsing-novi-trend-pomegju-pirsovite-vo-koj-kje-se-zaljubite-na-prv-pogled-www.kafepauza.mk_

Како мотив можете да изберете баш сѐ, иако најчесто се гледаат ѕвезди, молњи и цветови. Инстаграм е преплавен со овој нов тренд. Доволно е да напишете #flatpiercing и да пронајдете инспирација за нова обетка на едно навистина неочекувано место.

4-ramen-pirsing-novi-trend-pomegju-pirsovite-vo-koj-kje-se-zaljubite-na-prv-pogled-www.kafepauza.mk_

Рамниот пирсинг особено убаво изгледа доколку го комбинирате со обетки, бидејќи ќе ви даде доза гламур.

5-ramen-pirsing-novi-trend-pomegju-pirsovite-vo-koj-kje-se-zaljubite-na-prv-pogled-www.kafepauza.mk_

Пред да се одлучите, мораме да ве известиме дека процедурата е болна, па бидете добро подготвени пред да се одлучите за украсување на вашата усна школка.

6-ramen-pirsing-novi-trend-pomegju-pirsovite-vo-koj-kje-se-zaljubite-na-prv-pogled-www.kafepauza.mk_

Додека сме на оваа тема, погледнете го и овој тренд – пирсинг на увото во форма на срце!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар