Како изгледаат раскинувањата на 18, 25 и 30 години?

Сите ние сме имале скршено срце во одреден момент. Но, како тоа се доживува и преживува низ различни етапи на животот?

1. Кога партнерот ќе ви рече: „треба да разговараме“…

На 18: Ќе се потресувате сè додека не се видите.

1-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

На 25: Претчувствувате што ќе ви каже, но сепак ќе причекате да го слушнете тоа.

2-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

На 30: Вие знаевте!

3-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

2. Каде ќе се сретнете?

На 18: Кај вас дома.

4-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

На 25: Во кафуле.

5-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

На 30: „Дали, туку што ме откачи преку порака?“

6-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

3. Пред да се сретнете…

На 18: Го повторувате она што треба да го кажете за да не ги заборавите клучните делови.

7-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

На 25: Настапувате слободоумно и подготвени сте да дискутирате околу темата.

8-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

На 30: Се релаксирате со текила за храброст.

9-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

4. По средбата вие…

На 18: Плачете.

10-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

На 25: Плачете.

11-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

На 30: Плачете.

12-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

5. На социјалните мрежи:

На 18: Ќе се потрудите сите да дознаат.

13-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

На 25: Емоциите ќе си ги преточите во дооооолг имејл до вашите најблиски пријатели.

14-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

На 30: Негирате!

15-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

6. Што ќе ви кажат пријателите?

На 18: Ќе најдеш некој/а подобар/а, и онака тој/таа не вредеше.

16-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

На 25: Сега ќе те запознам со некој кој апсолутно многу ќе те се допаѓа.

17-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

На 30: Животот оди понатаму.

18-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

7. Сеќавања:

На 18: Ќе чувате сè во една кутија, па дури и онаа валкана маица што ја оставил еднаш кај вас.

19-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

На 25: Ќе го сочувате само најважното.

20-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

На 30: Ќе се ослободите од сè. Време е за нов почеток.

21-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

8. Времето кое ви е потребно за да поминете преку раскинувањето:

На 18: Веројатно веќе имате замена.

22-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

На 25: Ќе ви треба повеќе отколку што признавате.

23-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

На 30: Знаете дека на некој начин никогаш нема да го преболите!

24-Kako-izgledaat-raskinuvanjata-na-18-25-i-30godini-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент на катедрата за Општа и компаративна книжевност. Голем гурман, обожувач на уметноста и кафехоличар. Секогаш се интересира за нови погледи на светот и затоа има немирен дух. Задолжително наоѓа слободно време кое го поминува со нејзиното домашно милениче и да се напие макар една шолја кафе со пријателките.

Поврзани содржини

  1. Darko Reply

    Bravo, 100% tocno 🙂

Остави коментар