Капа – Најдобриот моден додаток оваа зима

Капите се совршениот моден додаток за поладните месеци. Ви држат топло и ја заштитуваат главата од студот, а воедно изгледате модерно и тренди. Од различните материјали до големиот избор на бои, капите претставуваат уникатен додаток во сечиј плакар. За да изгледате софистицирано, носете ја така што ќе го нагласите вашиот личен стил, а не нејзината практичност. Весели, неонски бои се правиот избор ако сакате да изгледате помладо, додека кафеава, бела, црна, сива или беж се за пософистициран и шик изглед. Може и да се совпаднат со целокупниот изглед така што ќе додадете шал кој ќе одговара на капата, или може да изберете капа во поинаква боја од комбинацијата која ја носите. Погледнете ги следните идеи.

1-kapa-najdobriot-moden-dodatok-ovaa-zima-kafepauza.mk 2-kapa-najdobriot-moden-dodatok-ovaa-zima-kafepauza.mk 3-kapa-najdobriot-moden-dodatok-ovaa-zima-kafepauza.mk
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар