Еспресо русокоса: Нова нијанса што им одговара и на русокосите и на бринетите

Ако размислувате за промена на изгледот, дојдовте на вистинското место! Еспресо русокосата е нова хит нијанса за оваа есен која е совршен избор и за русокосите и за бринетите. Како што и самото име открива, станува збор за боја која потсетува на кафе со млеко и ги комбинира и кафените и медено русите тонови во косата.

View this post on Instagram

A post shared by Nicolas Rodrigues (@_nicolasrodrigues_) on

Токму таа комбинација од нијанси е тоа што ја прави оваа боја толку популарна есенва – русокосите ќе добијат малку потемен изглед, а бринетите малку посветол. Промената нема да биде голема но без сомнение ќе го освежи вашиот изглед.

Ако решите да ја пробате, тогаш погрижете се да му објасните на вашиот фризер да ги нареди посветлите прамени покрај лицето бидејќи на тој начин ќе ве подмлади. За да се погрижите и дека добро ќе објасните, носете ги и овие фотографии со вас!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар