5 хит техники за фарбање што се одлични за русокоси

5 хит техники за фарбање што се одлични за русокоси

И оваа година русата коса им e омилена на девојките. За бојата да не стане монотона, се појавуваат сè повеќе и повеќе техники на комбинирање и нијансирање. Во продолжение погледнете ги техниките што се хит оваа година.

1. Сенчење

5 хит техники за фарбање што се одлични за русокоси

Овде станува збор за сенчење на косата со посветли нијанси. Прамените до лицето се светли за да го истакнат, а останатиот дел од косата е со потемни нијанси.

2. Балајаж

5 хит техники за фарбање што се одлични за русокоси

Веќе неколку години ова е омилената техника за сенчење, а истото важи и оваа сезона. Оваа година е популарен намалениот контраст помеѓу прамените и природните краеви.

3. Нијанса на мраз

5 хит техники за фарбање што се одлични за русокоси

Ледената боја за коса е популарна веќе некое време. Оваа година е надополнета со розов сјај и сјај со боја на лаванда.

4. Потемен корен

5 хит техники за фарбање што се одлични за русокоси

Оваа фризура им е омилена на русокосите бидејќи дава визуелно поголем волумен и изгледа одлично брановидна.

5. Боја на мед

5 хит техники за фарбање што се одлични за русокоси

Оваа сезона најпопуларна нијанса е бојата на мед која изобилува со топли и златни тонови. Оваа боја одговара на разни бои на кожа и разни бои на очи.

Прочитајте и за 8-те работи што секоја русокоса треба да ги знае.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар